Wyjazd na narty dla początkujących – najpopularniejsze miejsca w Polsce

Wyjazd na narty dla początkujących – najpopularniejsze miejsca w Polsce

Zauważalnie, większa część osób zaczynających naukę jazdy na nartach, wybiera polskie stoki. Ceny w Alpach są niemal dwukrotnie wyższe niż te na stokach narciarskich dla początkujących w Polsce. Łatwość dojazdu również przemawia za wybieraniem polskich kurortów. Przez ostatnie lata stan infrastruktury wielu stoków narciarskich uległ znacznej poprawie.

Zatem, gdzie na narty w Polsce dla początkujących? Właśnie na to pytanie postaramy się dzisiaj odpowiedzieć!

Białka Tatrzańska 

Bardzo popularny ośrodek, znajdujący się na Podhalu. Łączy on, w jeden kurort, trzy stacje narciarskie — Kaniówkę, Banię i Kotelnicę. Możemy znaleźć w nim aż 22 trasy. Na wszystkie z nich otrzymujemy dostęp po zakupie jednego karnetu. Na stok dotrzemy dzięki jednej z dziesięciu kolejek.

Jaworzyna Krynicka

Ośrodek może się pochwalić ośmioma trasami. Połowa z nich jest dość trudna, lecz pozostałe są idealne dla początkujących. Jest to idealna opcja dla rodzin czy grup przyjaciół. Mamy także do dyspozycji trasy szkoleniowe dla najmłodszych. Na miejscu znajdują się 3 kolejki gondolowe i krzesełkowe oraz 5 wyciągowych.

Czarna Góra

W tym wypadku dostępnych jest 6 tras o długości przekraczającej 1000 m. Dzięki sztucznemu naśnieżaniu mamy tam bardzo dobre warunki do jazdy. Dodatkowo podgrzewana kanapa, mieszcząca 6 osób, znacząco ułatwia nam dojazd na stok w komfortowych warunkach.

Szczyrk

Dzięki inwestorom ze Słowacji, ośrodek narciarski w Szczyrku w końcu znajduje się w dobrej kondycji. Zakup jednego karnetu upoważnia narciarzy do jeżdżenia na trasach Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego oraz Centralnego Ośrodka Sportowego. Łącznie mamy około 20 km tras, z czego część jest trasami narciarskimi dla początkujących.

Zieleniec

Ten kurort narciarski znajduje się w Dusznikach-Zdroju w Górach Orlickich. Mamy do dyspozycji aż 34 trasy, których łączna długość wynosi 22 km. W tym miejscu śnieg zalega niecałe pół roku. Imponująca ilość 29 wyciągów, umożliwia dotarcie na stok. 

Kasprowy wierch 

Znajduje się w nim sporo tras dla doświadczonych narciarzy, ale dla początkujących również ich nie brakuje. Ze względu na polskie warunki, sezon narciarski trwa tutaj aż do wiosny. Minusem tego ośrodka jest brak systemu, zajmującego się naśnieżaniem tras. Mamy jednak do dyspozycji wyciągi krzesełkowe, mieszczące 4 osoby.

Szklarska Poręba

Ski Arena Szrenica, to ośrodek znajdujący się właśnie w Szklarskiej Porębie. Oferuje on swoim klientom 5 tras, których łączna długość wynosi 12 km. Pośród nich aż 2 przeznaczone są dla początkujących. Każdy ze szlaków jest dośnieżany. Dotarcie na stok umożliwiają 3 koleje linowe oraz 5 wyciągów.

Wierchomla i Muszyna

Jest to nietypowy kurort narciarski, który łączy ze sobą dwie miejscowości oddalone od siebie aż o 30 km. Centrum kompleksu narciarskiego znajduje się w Wierchomli. Możemy w nim znaleźć jedną z dłuższych kolejek krzesełkowych, znajdujących się na terenie naszego kraju. Do dyspozycji mamy 9 tras zjazdowych. Wada tego kurortu to mała ilość wyciągów, tylko 2 krzesełkowe i 7 orczykowych. Na plus jest za to obecność szkoły narciarskiej czy snowparku.

KasinaSki na Śnieżycy

Ośrodek ten może pochwalić się naśnieżaną trasą zjazdową, o długości aż 1400 m. Cała ścieżka znajduje się w lesie. Dzięki jednolitemu pochyleniu (28 %), jest to idealne miejsce dla osób początkujących. Dotarcie na stok umożliwia nam 6-osobowy wyciąg krzesełkowy. Zastąpił on 4-osobową kanapę, przez co czas wjazdu został skrócony do 4 minut.

Wisła

Mamy tutaj do czynienia z rozproszonymi stacjami narciarskimi. Najlepsze z nich to Soszów i Nowa Osada. W Soszowie znajdziemy 6 km różnorodnych tras, 4 wyciągi oraz  4-osobową kolej, umożliwiającą dotarcie na szczyt.

W Nowej Osadzie mamy do dyspozycji 6 tras, o łącznej długości 3 km, 4-osobową kolejkę linową oraz 3 wyciągi. Są to świetne stoki narciarskie dla początkujących.